Novice

Beljačani po kazenskih strelih do tretjega mesta

19. Avgust 2012, 17:29

Veliko več pozornosti kot prvem srečanju za razvrstitev, je bila posvečena drugemu. Pomerila sta se stara znanca, nasprotnika iz EBEL, beljaški VSV in ljubljanska Olimpija. Pričakovati je bilo izenačen dvoboj in tako se je tudi zgodilo. Gledalci so imeli kaj videti. Obe ekipi sta od prve minute napadli in iskali ploščku pot v mrežo. Zdaj se je priložnost ponudila eni, zdaj drugi ekipi. Igralo se je trdo in na telo, napake pa so bile redke. Beljačanom se je kot prvim ponudila prednost z igralcem več, vendar je priložnost ostala neizkoriščena. Veliko bolj je bila uspešna Olimpija v enaki situaciji. Po nekaj več kot pol minute igre je za vodstvo zmajev poskrbel Andrew Thomas. Prednost Olimpije na razmerje moči ni vplivala. Obe ekipi sta obdržali svoj tempo in gledalci so lahko uživali v dinamičnem srečanju, ki pa do konca prvega dela ni več postregel z zadetki.

Druga tretjina se je začela in tudi nadaljevala z enako vnemo. Priložnosti za zadetek je bilo veliko. Olimpija je večino svojih strelov sprožila mimo ali preko vrat, medtem ko je Jerry Kuhn nekajkrat res neverjetno posredoval. Vendar je bil nemočen na sredini srečanja, ko je za izenačenje poskrbel John Hughes. Verjetno bi Kuhn bolje posredoval, vendar so mu pogled zastirali soigralci. Na obeh straneh sta se zatresli tudi vratnici, nekajkrat je zavrela tudi kri, vse skupaj pa je le dvigovalo ceno dvoboju. Ne glede na vse priložnosti pa se je druga tretjina končala ob izidu 1:1.

Na začetku tretjega dela je bila pobuda nekoliko na strani Beljačanov. Malenkostno prednost so orli znali izkoristiti ob power playu, ko je zadel Justin Taylor. A srečanje je bilo daleč od odločenega. Igralci VSV so poskušali nadzirati igro nasprotnika, vendar so tudi sami naredili napako za izključitev. Po lepi akciji in nevarnem strelu je odbitek v mrežo pospravil Žiga Pance. V zadnjih dveh minutah je Olimpija močno pritisnila, Aleš Mušič pa je zamudil priložnost za zmago. Zmagovalca so morali odločiti kazenski streli. Za Olimpijo je zadel Alexandre Imbeault, za VSV pa Justin Taylor in Derek Damon. Beljačani so osvojili končno tretje mesto, Olimpija pa je četrta.

EC VSV : HDD Telemach Olimpija 3:2
(0:1, 1:0, 1.1, 1:0)

Ledena dvorana na Bledu. Gledalcev 300. Sodniki: Jeram, Tominc, Pahor, Bohinc.

Strelci: 0:1 THOMAS (Imbeault,Freeman, 10., PP1), 1:1 HUGHES, 31., 2:1 TAYLOR (Damon, 49., PP1), 2:2 PANCE Ž. (Pance E.,Ratchuk, 56., PP1), 4:3 DAMON, 60., PS